| NSW2100-9GT1GP-POE-IN | ||||||||
| Hardware Specification | ||||||||
| Switching capacity | 20Gbps | |||||||
| Forwarding performance | 14.88Mpps | |||||||
| Packet Buffer | 4 M bit | |||||||
| MAC | 8K | |||||||
| Prior Ports | 1 to 2 | |||||||
| Dimensions (W×D×H) | 169*132*40mm | |||||||
| Power Supply | AC: 100V to 240V, 50/60Hz | |||||||
| PoE Standard | IEEE 802.3af, IEEE 802.3 at | |||||||
| PoE Mode | ModeA (1236),ModeB (4578) | |||||||
| Max.PoE Power | Max capacity: 120W Maximum PoE power for single port: 30W | |||||||
| Max.Power | 125W | |||||||
| Cooling Fans | 0 | |||||||
| Weight | 0.85KG | |||||||
| Operating Temperature | 0°C to 45°C (32°F to 113°F) | |||||||
| Operating Humidity | 10% to 90% (noncondensing) | |||||||