| NSW2100-6GT-POE-IN | ||||||||
| Hardware Specification | ||||||||
| Ports Type | 4x 10/100/1000Mbps PoE port (RJ45) 2 x 10/100/1000Mbps port (RJ45) | |||||||
| Switching capacity | 12Gbps | |||||||
| Forwarding performance | 8.92Mpps | |||||||
| Packet Buffer | 1 M bit | |||||||
| MAC | 2K | |||||||
| Prior Ports | 1 to 2 | |||||||
| Dimensions (W×D×H) | 169*132*40mm | |||||||
| Power Supply | AC: 100V to 240V, 50/60Hz | |||||||
| PoE Standard | IEEE 802.3af, IEEE 802.3 at | |||||||
| PoE Mode | ModeA (1236),ModeB (4578) | |||||||
| Max.PoE Power | Max capacity:65W Maximum PoE power for single port: 30W | |||||||
| Max.Power | 70W | |||||||
| Cooling Fans | 0 | |||||||
| Weight | 0.65KG | |||||||
| Operating Temperature | 0°C to 45°C (32°F to 113°F) | |||||||
| Operating Humidity | 10% to 90% (noncondensing) | |||||||